URODZINOWE ZABAWY

W sobotę miałyśmy "wielką" imprezkę- potrójne urodzinki. Ponieważ wszystkie trzy jesteśmy urodzone w sierpniu dlatego świętowałysmy razem. Oj działo się działo. Wiki już od tygodnia planowała jakie zabawy uświetnią nasze przyjecie. Starannie wszystko zapisywała na kartce (abyśmy przypadkiem o jakiejś zabawie nie zapomniały) i gromadziła potrzebne rekwizyty.
Chciałabym się z Wami podzielić jak za pomocą kilku zabaw można zająć rozbrykane dziewczynki.
W pierwotnych planach cała imprezka miała się odbyć na działce u dziadków. Do ostatnich chwil niebo nie mogło się zdecydować czy powinno zaświecić słońce czy spaść deszcz. Niestety wygrało to drugie więc na szybko była zmiana menu i lekka korekta przygotowanych wcześniej zabaw.
A bawiłyśmy się tak:
-wyścig z jajkiem na łyżce (oczywiście zamiast prawdziwych jajek były piłeczki)- niestety wyścig był krótkodystansowy bo jak tu się rozpędzić w mieszkaniu.
-wyścig z gazetą pomiędzy nogami
-wyścig trójnogi-dziewczynki ustawiły się parami a ja zawiązałam każdej po jednej nodze wspólną apaszką- kibicowali rodzice
-gra w spadajace małpki
 -gra w miniszachy
-mumie- świetna zabawa i dużo śmiechu
-robiłyśmy czapki pirackie (pierwotnie miały być urodziny pirackie- pomysł Wiki, zakopany skarb w ogródku, mapa skarbu itp. ostała się tylko czapka)
-malowanie twarzy to na co goście najbardziej czekali, żaden ze mnie artysta dlatego jestem ciekawa czy zgadniecie na kogo są pomalowane dziewczynki

-był jeszcze quiz rodzinno-urodzinowy

Etykiety: